Kanał Rss
Content
„Z matczynej miłości do życiowej pasji”
11 lutego 2019

Wywiad z właścicielką handmadeowej firmy Hobibobi, zajmującej się tworzeniem odzieży dla dzieci.


DSC03035 (3) 
Jagoda Nachman: Skąd pomysł na taki biznes?

Róża Grudzińska: Z potrzeby. Po urodzeniu córki wkroczyłam w świat macierzyński, ale to co zastałam w sklepach z modą dziecięcą odebrało mi mowę. Kicz, róż i kreskówkowe aplikacje. Do tego jakość poniżej poziomu. Większość materiałów to poliestry niewiadomego pochodzenia, a oszukana bawełna z Indii podrażniała skórę mojej córki już w pierwszym kontakcie. Zupełnie nie było też takich ubrań, którymi możemy wyrazić charakter dziecka i Nasz rodzinny styl. Pewnego razu córa gaworzyła sobie pod nosem: hobi bobi – hobi bobi -hobi bobi … i tak to się zaczęło.

 

Jakie panują trendy w świecie maluchów?

W tym momencie ciężko mówić o trendach w całym świecie mody. Rynek fashion stał się dość eklektyczny i może to nie najgorzej, bo każdy znajdzie dla siebie miejsce ze swoim stylem, lecz moda nie wyznacza już drogi klientowi, a wręcz odwrotnie: klient inspiruje modę i to ona czerpie najchętniej z kreatywnej ulicy.

W modzie dziecięcej niezmiennie prym wiedzie wygoda i jakość materiałów. Dzieci bardzo szybko potrafią zniszczyć ubranka, dlatego ważne aby były odporne, nie krępowały ruchów, a także miały certyfikaty np. Bezpieczny dla Dziecka, Oeko-Tex 100.

 

Jakich używacie materiałów do tworzenia ubranek?

Tylko Polscy producenci. Głównie to dzianiny bawełniane, przyjazne dla dziecka, niekrępujące ruchów. Przywiązujemy ogromną wagę do ich jakości i certyfikatów jakie posiadają. Przed wdrożeniem w produkcję mocno testujemy materiały, głównie na własnych dzieciach. Pierwszym krokiem jest ubranie pociechy w prototyp w którym mają za zadanie bawić się wyśmienicie cały dzień. Dalej ubrania trafiają do pralki, zazwyczaj na większą temperaturę niż zaleca producent. Dopiero po praniu, gdy projekt „przeżyje”, dostaje aprobatę i wrzucany jest do sprzedaży.

 

Jaka tkanina jest najbardziej przyjazna dla dzieci?

Dzianina. Bawełna 100%, ale te które mają domieszkę 5-8% elstanu są tak samo przyjazne, a dodatkowo zwiększają komfort noszenia, powodując iż ubrania dostosowują się do ruchów dziecka. Bawełna ze względu na swoje naturalne pochodzenie zawsze będzie najlepszym materiałem dla skóry zarówno dzieci jak i dorosłych. Ważne aby miała certyfikaty. Można kupić w hurtowniach pod Łodzią „niby 100% bawełny”, a jednak najczęściej farbowane są toksycznymi substancjami. Do ich przechowywania używa się toksycznych proszków, które maja zapewnić bezpieczeństwo materiałów podczas transportu z dalekiej Azji.

 

Co oznacza „handmade” i jaką daje gwarancje?

 Hand Made to z angielskiego „Ręczna Robota” i dokładnie takie ma znaczenie. Jest to nowoczesne określenie używane w stosunku do tradycyjnego rzemiosła, małych manufaktur, które tworząc swoje prace wkładają w nie całe serce, dbają o szczegóły na każdym etapie produkcji. Daje gwarancję niepowtarzalności, oryginalności i ogromnej pasji do rękodzieła. Wszystkie te rzeczy są tak unikatowe, że plasują się na poziomie dóbr rynku premium. Niestety współczesny wolny rynek pozostawia dużą przestrzeń dla pseudo rękodzieła oraz produktów nijakich, wykonanych w bardzo złym stylu i jakości. Wynika to z zachłanności producentów oraz rozpasanego konsumpcjonizmu. Hand Made zastrzeżony powinien być dla specjalistów konkretnej dziedziny.

 

Dla jakiego przedziału wiekowego dedykujecie swoje projekty?

Nasza marka produkuje ubranka dla dzieci od roku do nawet 10 lat. Jesteśmy przystępni cenowo zarówno dla klienta zamożniejszego jak i biedniejszego. Najczęściej zdarza się tak, że w takim samym komplecie chodzi siostra i brat, również siostra po bracie. To świadczy o jakości i trwałości naszych ubranek oraz uniwersalności. Staramy się aby większość projektów była unisex, dlatego że zarówno dziewczynka jak i chłopiec mogą wyglądać i nosić się w stylu Rockowym.

 

Czy wykonujecie ubrania na specjalne zamówienie klienta?

Absolutnie tak! Jest to jedno z kluczowych założeń marki. Pozostajemy w stałym kontakcie ze swoimi klientami, słuchamy ich uważnie i odpowiadamy na potrzeby. Uwielbiamy spełniać marzenia maluchów. Kiedy dostajemy zamówienie od mamy chłopca, który jest fanem np. koparek, wojska czy policji, czujemy się jakbyśmy mieli do wykonania misję. Szukamy odpowiednich materiałów tylko dla niego, projektujemy pod wymiar i na indywidualne potrzeby. Wykonujemy autorskie aplikacje które czynią w efekcie ubranka totalnie unikalne. Również dla dorosłych zdarza się Nam zaprojektować na miarę taka sama bluzę co dla dzieci. Dostarcza Nam to największej satysfakcji.

 

Zdarzają się zamówienia zagraniczne? 

Zdecydowanie. Za granica mamy fenomenalny odbiór, bo i tam rynek wygląda podobnie. Nie ma chyba takiej marki jak Hobibobi. Rockowy styl, projekty mocne, oryginalne, przyciągające uwagę. Bardzo dopracowane. Zero oszczędności – 100% satysfakcji.

 

Polecane artykuły
Reklama
Newsletter
Chcesz być na bieżąco?

E-prenumeratę wysyłamy z: