Kanał Rss
Content
„W zgodzie z naturą.”
8 lutego 2019

Wywiad z Kamilem Biernackim o przyszłościowych, ekologicznych domach z drewna.

Jagoda Nachman: Jakie przesłanie niesie z sobą pańska firma?20190208_141930-2

Kamil Biernacki: Naszym celem jest spełnienie oczekiwań naszych klientów dotyczących
domu drewnianego, który ma być oazą bezpieczeństwa.  Stąd nasze motto „Żyj w zgodzie z naturą, zdrowo i bezpiecznie”.  Jesteśmy firmą wielopokoleniową i zależy nam na kontynuacji  tradycji rodzinnej dotyczącej budowy domów z bala. Naszym priorytetem jest  spełnianie marzeń naszych klientów o własnym drewnianym domku.

Czy częściej buduje się domy parterowe czy piętrowe ?

Najczęściej budujemy domy parterowe z poddaszem użytkowym, ponieważ
cena za m2 domu jest niższa od ceny domu parterowego bez poddasza. Na
poddaszu najczęściej projektowane są sypialnie po to aby uniknąć
częstego schodzenia po schodach.

Dlaczego drewno a  nie cegła?
Drewno to znakomita alternatywa dla tradycyjnych domów murowanych. Ludzie chętnie wracają do natury, szukając tradycyjnych materiałów w połączeniu z nowoczesnymi technikami budowy.  Ponadto drewno jest surowcem posiadającym zdolność do samoregulacji wilgotności, dzięki czemu wytwarza specyficzny mikroklimat, latem daje uczucie chłodu, natomiast zimą bardzo łatwo się nagrzewa.

Jakiego rodzaju drewna używacie do budowy i dlaczego?
Używamy drewna sosnowego pozyskiwanego z państwowych lasów województwa
mazowieckiego, gdzie sosna posiada odpowiednie warunki do prawidłowego wzrostu. Ponadto sosna jest surowcem bardzo dobrze nadającym się do wykonywania konstrukcji drewnianych.

Jak wygląda renowacja takiego domu i co jaki czas trzeba ją wykonywać?
Odnowienie domu z bala z zewnątrz uzależnione jest od otoczenia i usytuowania budynku . Renowacje wykonuje się co 7-10 lat. Polega ona na zeszlifowaniu powstałych zabrudzeń i ewentualnych niedoskonałości drewna oraz nałożeniu dwóch warstw lazury ochronnej.

Jaki był największy dotychczas wykonany projekt i czas realizacji?
Największym dotychczas realizowanym projektem był budynek jednorodzinny o powierzchni około 300 m2. Czas realizacji w stanie pod klucz to około 7 miesięcy.

Czy zdarzają się zlecenia zagraniczne? Jeśli tak to proszę podać w jakich krajach.
Tak zdarzają się zlecenia zagraniczne. Często otrzymujemy zapytania z krajów UE. Staramy się jednak skupić na rynku krajowym. Polska jest krajem rozwijającym się dlatego rośnie popyt na budownictwo mieszkaniowe. Równocześnie rośnie świadomość obywateli odnośnie ekologii oraz zdrowego trybu życia. Dlatego też inwestorzy coraz częściej decydują się na ekologiczne domy drewniane.

Polecane artykuły
Reklama
Newsletter
Chcesz być na bieżąco?

E-prenumeratę wysyłamy z: